Daszki szklane

Daszki szklane cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swój nowoczesny wygląd oraz lekkość konstrukcji. Oferujemy Państwu doradztwo w wyborze odpowiedniego systemu zadaszenia, projekt wraz z wymaganymi obliczeniami konstrukcyjnymi oraz montaż.

W swojej ofercie posiadamy daszki szklane mocowane na odciągach, na belkach wspornikowych oraz jako szyby mocowane do gotowych konstrukcji. Do naszych daszków szklanych można zastosować rynnę od frontu bądź od strony elewacji w zależności od kierunku nachylenia daszku. Szkło przez nas wykorzystywane jest hartowane oraz laminowane dzięki czemu staje się w pełni bezpieczne oraz spełnia wymagania prawne dopuszczające do stosowania w budownictwie.

Daszki szklane mocowane na odciągach

Na ten system składają się okucia, odciągi ze stali nierdzewnej oraz tafla szkła bezpiecznego z otworami. Ze względu na lekkość konstrukcji daszki mogą być montowane na leciwych elewacjach oraz w stolarce aluminiowej. W przypadku warstwy ocieplenia budynku, daszki montuje się na dystansach co ogranicza ingerencję w powierzchnie elewacji. Ten system pozwala również montować kilka modułów obok siebie, dzięki czemu można zadaszyć dużą powierzchnię wzdłuż elewacji.

Daszki montowane na belkach wspornikowych

Daszki tego rodzaju montujemy na belkach stalowych, malowanych proszkowo w palecie RAL lub na lekkich i trwałych płatwiach wspornikowych. W tym przypadku szkło może być podwieszone lub wsparte. Największą zaletą tego systemu jest możliwość montażu daszku w przypadku ograniczonej przestrzeni na elewacji. W ofercie posiadamy wsporniki mocujące szkło w osi belki, jak i mocowanie dwóch szyb jednym wspornikiem.

Daszki szklane na konstrukcjach

Na ten rodzaj zadaszenia składa się konstrukcja, może być stalowa lub drewniana jako główny element nośny oraz szkło bezpieczne laminowane i hartowane. W zależności od zapotrzebowania możemy wykonać odpowiednio zaprojektowaną konstrukcje, lub też obłożyć szybami już istniejące. Dzięki temu rozwiązaniu mamy możliwość wykonania zadaszenie o dużej powierzchni, która w naturalny sposób doświetla światłem dziennym centralne części obiektów budowlanych.