Kabiny prysznicowe

Oferujemy Państwu kabiny prysznicowe wykonane na wymiar. W zależności od potrzeb montujemy kabiny w narożniku, przy ścianie, wnękowe lub walk-in, w swojej ofercie posiadamy również parawany nawannowe. Do produkcji kabin wykorzystujemy szkło hartowane, które charakteryzuje się dużą sprężystością oraz wytrzymałością mechaniczną, a w przypadku stłuczenia rozpada się na nieostre kawałki. Szkło używane w naszych kabinach może być przeźroczyste lub barwione w masie, dodatkowo na szkle możemy nanieść dowolną grafikę metodą sitodruku lub piaskowania. Szkło jest proste w utrzymaniu czystości i nie wchodzi w reakcję z nawet silnymi środkami chemicznymi. Szkło można również pokryć specjalną nanopowłoką, która ogranicza osadzanie się kamienia. Najważniejszą zaletą naszych kabin szklanych jest to, że wykonujemy je na dowolny wymiar oraz o różnym kształcie, np. w łazience na poddaszu ze skosami.

Do montażu kabin prysznicowych wykorzystujemy najwyższej jakości okucia, które są odporne na korozję oraz środki czystości. W zależności od zamówienia mamy możliwość dopasowania okuć chromowanych, ze stali nierdzewnej, lub w kolorze z palety RAL. Dzięki zastosowaniu odpowiednich mocowań możemy wykonać każdą kabinę prysznicową niezależnie od wielkości oraz kształtu. W kabinie montujemy drzwi uchylne na zawiasach lub  przesuwne które poruszają się na rolkach lub suwakach, które umieszczane są na szynach albo prowadnicach, podtrzymujących górną i dolną krawędź tafli. Nasze kabiny osadzamy na brodzikach lub na podłogach jeżeli w łazience zastosowano odpływ liniowy w systemie bezbrodzikowym. Do uszczelnienia kabin stosujemy silikonowe bezbarwne uszczelki, wykonane z najlepszych materiałów co gwarantuje ich długą żywotność.

Kabiny prysznicowe narożne

Kabiny prysznicowe narożne montujemy w narożniku łazienki wykorzystując dwie ściany łazienki do których przykręcamy profile. Kabiny prysznicowe narożne mogą mieć kształt kwadratu, półkola lub być asymetryczne, np. w kształcie prostokąta. W zależności od wielkości łazienki oraz indywidualnych preferencji zamawiającego, nasze kabiny możemy wyposażyć w drzwi uchylne, przesuwne lub harmonijkowo składane.

Kabiny prysznicowe przyścienne

Kabiny prysznicowe przyścienne to rodzaj kabiny, która montowana jest do jednej ściany w łazience. Pozostałe boki oraz drzwi kabiny montujemy przy wykorzystaniu wsporników i profili. Podobnie jak kabiny narożne mogą być kwadratowe, prostokątne lub półokrągłe. W zależności od zamówienia nasze kabiny możemy wyposażyć w drzwi uchylne, przesuwne lub harmonijkowo składane.

Kabiny prysznicowe walk in

Kabinę prysznicową typu walk –in stanowi jedna lub kilka tafli szkła, które montujemy za pomocą wsporników. Ten rodzaj kabiny z założenia nie posiada drzwi. W przypadku montażu w narożniku otrzymujemy dwie ściany stałe oraz wejście z jednej strony, jeżeli kabinę walk-in zamontujemy jako przyścienną uzyskujemy wejście z dwóch stron.

Kabiny prysznicowe wnękowe

Kabiny prysznicowe wnękowe to rodzaj kabiny którą możemy wyposażyć jedynie w drzwi. W kabinie montujemy drzwi uchylne jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe , które mogą się otwierać do środka ,na zewnątrz kabiny lub w obie strony przy zastosowaniu zawiasów 180°. Jeżeli w łazience mamy mało miejsca możemy zastosować drzwi o przesuniętej osi, które podczas otwierania częściowo wchodzą do wnętrza kabiny. Drugim rodzajem drzwi, w które możemy wyposażyć kabiny prysznicowe wnękowe to drzwi przesuwne lub harmonijkowe. Poruszają się one na rolkach lub suwakach, umieszczonych w szynach albo prowadnicach, podtrzymujących górną i dolną krawędź tafli. Tak skonstruowane drzwi nie zabierają miejsca w łazience, a jednocześnie gwarantują szerokie wejście do kabiny.

Parawany nawannowe

Parawany nawannowe montujemy na wannach w okolicach baterii. Parawany najczęściej wykonujemy z jednej lub kilku tafli szkła hartowanego. Możemy wykonać parawany wieloelementowe z dwóch lub więcej elementów szklanych, które po złożeniu zamykają wannę i tworzą z niej rodzaj kabiny.