Balustrady szklane

Balustrady szklane stanowią doskonałe wykończenie budynków, nadając im lekkości i nowoczesnego charakteru. Mogą być stosowane na zewnątrz jak i w środku. Zaprojektowane przez nas balustrady przenoszą wymagane obciążenia poziome przez co chronią przed wypadnięciem osoby stojące lub poruszające się po powierzchni zabezpieczonej m. inn. schodów, balkonów, loggi, tarasów w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej.

Oferujemy Państwu balustrady cało-szklane samonośne, w których szkło przenosi obciążenia lub w połączeniu z drewnianymi bądź stalowymi słupkami, gdzie szkło jest jedynie dekoracyjnym wypełnieniem. Na nasze balustrady składa się tafla szkła hartowanego (ESG) oraz laminowanego folią (VSG), która może być montowana liniowo, punktowo lub na słupkach. Balustrady cało szklane mogą być wykończone pochwytem mocowanym na górze bądź z boku szkła.

Balustrady samonośne mocowane punktowo

Balustrada wykonana jest ze szkła hartowanego i laminowanego oraz mocowań punktowych tzw. rotuli. Okucia punktowe do szkła to typ mocowań powszechnie stosowany w budownictwie zarówno mieszkalnym jak i biurowym. Tego rodzaju mocowania wyróżnia niewielki rozmiar co sprawia, że wtapiają się w otoczenie i nie zasłaniają tafli szkła, ma to szczególne znaczenie jeśli szkło jest dekoracyjne. Podstawę okucia punktowego stanowi okrągła rotula składająca się z dwóch talerzy, pomiędzy którymi umieszcza się szkło. Rozmiar talerzy czy długość dystansu okucia zależy od docelowego zastosowania oraz grubości szkła.

Balustrady samonośne mocowane liniowo

Konstrukcję balustrady stanowi profil aluminiowy oraz tafla szkła bezpiecznego. Profil może być montowany do posadzki, policzka płyty balkonowej lub płaszczyzny ściany. Tego rodzaju system jest wykonany jako prefabrykowany co w znacznym stopniu ułatwia montaż bez konieczności spawania lub wnoszenia wielkogabarytowych elementów.

Balustrady na słupkach z wypełnieniem szklanym

Konstrukcję balustrady stanowią słupki metalowe bądź drewniane, które w całości przenoszą obciążenia, natomiast szkło jest wypełnieniem i stanowi jedynie element dekoracyjny. Wykorzystywane przez nasz szkło poddawane jest procesowi hartownia dzięki czemu w przypadku rozbicia tłucze się na małe nieostre fragmenty.

Balustrady francuskie

Balkoniki francuskie zwane portfenetrami, służące do zabezpieczenia ludzi przed wypadnięciem przez okno. W produkcji balkoników francuskich wykorzystujemy szkło bezpieczne ESG VSG oraz specjalne mocowania. Przy zastosowaniu mocowań punktowych minimalnie ingerujemy w powierzchnię elewacji. Dzięki wykonaniu balkonika francuskiego ze szkła zapewniamy pełne doświetlenie pomieszczeń.