Schody i podłogi szklane

Schody i podłogi szklane stanowią nieodzowny element nowoczesnych wnętrz. Sprawdzają się zarówno w minimalistycznym jak i tradycyjnym stylu. Do produkcji szklanych tafli podłogowych oraz stopni schodowych wykorzystujemy szkło typu float bezbarwne lub barwione w masie, które poddane jest procesowi hartowania oraz laminowania. W podłogach oraz schodach szklanych możemy zastosować kolorową folię lub folię z dowolną grafiką.

Grubość szkła dobiera się w zależności od przewidywanego obciążenia oraz rozpiętości podpór. Na podłogę lub stopnie w procesie ich wykonania można nanieść warstwę antypoślizgową.

Podłogi szklane

Podłogi szklane wykonujemy z płyt hartowanych, klejonych folią PVB co zapobiega ich zaginaniu w centralnym punkcie. Grubość oraz ilość tafli szkła dobieramy w zależności od przewidywanego obciążenia oraz rozpiętości podpór. Na zewnętrzną płytę szkła można nanieść warstwę antypoślizgową, którą pokrywamy nieprzezierną lub półprzezierną emalią mineralną metodą sitodruku. Podłogę szklaną montujemy na specjalnych elastycznych uszczelkach, dzięki czemu jest ona odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem mechanicznym. Najczęściej podłogi szklane obsadzamy na wcześniej przygotowanych konstrukcjach stalowych lub drewnianych.

Schody szklane

Schody szklane wykonujemy z wielowarstwowych płyt hartowanych oraz laminowanych, dzięki czemu nasze schody są w pełni bezpieczne. Grubość stopni szklanych ustalamy ze względu na przewidywane obciążenia. Stopnie szklane najczęściej montujemy za pomocą mocowań punktowych do wcześniej przygotowanej konstrukcji schodów.